Dofinansowanie

Dofinansowanie

Skorzystaj z tej wyjątkowej okazji i zainwestuj w swój rozwój zawodowy. Pozwól nam pomóc Ci osiągnąć sukces i spełnić swoje marzenia.

Potrzebujesz pomocy? Zapraszamy do kontaktu.

Czytaj dalej...

Fizjoterapia bardzo często stanowi część rehabilitacji po różnego rodzaju wypadkach i kontuzjach. Pozwala na powrót do częściowej lub pełnej sprawności poprzez rozmaite ćwiczenia. Oprócz tego fizjoterapia wykorzystywana jest również w celu utrzymania wspomnianej sprawności.

Z usług fizjoterapeutów korzystają nie tylko osoby z problemami zdrowotnymi, ale także m.in. sportowcy, dla których pełna dyspozycyjność organizmu jest niezwykle ważna w celu uzyskiwania dobrych wyników.

Liczba fizjoterapeutów na świecie jest tak duża, że obecnie zawód ten zajmuje 3. miejsce pod względem liczby osób w nim pracujących. Natomiast zapotrzebowanie na tego typu usługi nadal utrzymuje się na wysokim poziomie. To sprawia, że kolejne osoby wybierają fizjoterapię jako własną ścieżkę zawodową.

Dofinansowanie na kursy - fizjoterapia jako nieustannie rozwijająca się dziedzina

Fizjoterapia to dziedzina, która cały czas się rozwija. Nieustannie opracowywane są nowe ćwiczenia i metody terapii. Aby więc utrzymać wysoki poziom usług, każdy dobry fizjoterapeuta będzie trzymać rękę na pulsie w związku z nowościami poszerzającymi możliwości terapeutyczne. Najlepszym sposobem, aby zdobywać nową wiedzę i umiejętności z zakresu fizjoterapii, są prowadzone przez nas kursy, na które serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Chcąc wyjść naprzeciw kursantom, podjęliśmy współpracę z wieloma instytucjami, które oferują dofinansowania naszych kursów. Na tej podstronie można dowiedzieć się, jak działają takie świadczenia, jak można się o nie ubiegać i, kto ma szansę je uzyskać.

Fizjoterapia - kursy a dofinansowanie

Na nasze kursy fizjoterapii można uzyskać dofinansowania z różnych funduszy, które pokryją część lub całość kosztów. Dzięki takiemu rozwiązaniu przedsiębiorca, który chciałby doszkolić siebie lub swojego pracownika nie musi tak naprawdę zastanawiać się nad tym, ile to wszystko będzie kosztować. Kursy z dofinansowaniem to bardzo wygodna opcja, która cały czas zyskuje na popularności. Warto więc zainteresować się tym tematem, gdyż jest to inwestycja w swoją firmę bez ponoszenia żadnych kosztów.

Jak ubiegać się o dofinansowanie na kursy fizjoterapii?

Pierwszym krokiem do uzyskania finansowania kursu fizjoterapii jest wybór świadczeniodawcy odpowiedzialnego za dostarczenie dodatkowych środków. W przypadku naszej firmy do wyboru są 3 instytucje, z którymi współpracujemy.

Krajowy Fundusz Szkoleniowy

Pierwszym z nich jest KFS, czyli doskonale znany wielu osobom Krajowy Fundusz Szkoleniowy. To instytucja państwowa, która stanowi jednocześnie element funduszu pracy. Finansowana jest ze składek wszystkich pracodawców i osób prowadzących działalność gospodarczą. Oznacza to, że jeśli przedsiębiorca zdecyduje się skorzystać z oferowanych przez ten fundusz dofinansowań, w pewnym sensie uzyska zwrot włożonych składek. KFS dostępny jest dla wszystkich pracodawców i pracowników.

Baza Usług Rozwojowych

Drugą opcję do uzyskania dofinansowania stanowi Baza Usług Rozwojowych, na którą środki płyną z Unii Europejskiej. Zasadza działania jest podobna jak w przypadku KFS, jednak w tym przypadku pracodawca musi w pierwszej kolejności wyłożyć określoną kwotę (zależną od rozmiaru przedsiębiorstwa), a następnie otrzymuje jej zwrot po zakończeniu szkolenia pracownika.

Pożyczki na kształcenie

Ostatnią z opcji do wyboru są Pożyczki Na Kształcenie. Środki otrzymane w ich ramach są zwrotne, a jednocześnie zazwyczaj nieoprocentowane. Dzięki temu osoba podnosząca swoje kompetencje oddaje jedynie kwotę potrzebną na kurs.

Niezależnie od tego, która instytucja zostanie wybrana przez osobę ubiegającą się o dofinansowanie, należy przygotować odpowiedni, wymagany przez daną instytucję komplet dokumentów. Po złożeniu ich pozostaje zaczekać na decyzję potwierdzającą otrzymanie środków.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie kursu fizjoterapii?

Dofinansowanie kursu fizjoterapii może uzyskać każdy pracodawca lub pracownik - na odpowiednich zasadach. Bardzo ważna w całym procesie jest rola zatrudniającego, który zgłasza zatrudnionych lub siebie (osoby prowadzące jednoosobową działalność mają taką możliwość) do programu dofinansowań. W tym przypadku również pracodawca w razie potrzeby wykłada część środków, które potem zostaną mu zwrócone. W zależności od rozmiaru przedsiębiorstwa (i liczby zatrudnionych osób) można otrzymać od 70 do 100% dofinansowania kursu fizjoterapii.

Krajowy Fundusz Szkoleniowy

Dofinansowania z Urzędu Pracy. Pomożemy Ci wypełnić wszystkie dokumenty ✅

Baza Usług Rozwojowych

Pomożemy Ci wypełnić wszystkie dokumenty ✅

Pożyczki na kształcenie

Odłóż płatność za szkolenie na inny termin ✅

Dofinansowanie kursów

Otrzymanie dofinansowania do kursów dla fizjoterapeutów z naszą pomocą cały proces jest dużo łatwiejsze. Zdobądź dofinansowanie na kursy z naszej oferty!

Jestem zatrudniony/-a na umowę o pracę

Prowadzę działalność gospodarczą

Województwo, na terenie którego znajduje się siedziba pracodawcy

Mam 45 lat lub więcej

W ciągu ostatniego roku kalendarzowego przebywałam/em na urlopie wychowawczym**

Mam rodzinę wielodzietną (min. 3 dzieci)

Zawód

Administratorem Twoich danych osobowych jest Acromion z siedzibą w Pile przy ul. Sportowa 2K, 64-930 Szydłowo. Będziemy przetwarzać Twoje dane podane w niniejszym formularzu kontaktowym w celu odpowiedniego ustosunkowania się do Twojej wiadomości, w tym udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie. Szczegółowe informacje o regułach przetwarzania przez nas danych osobowych znajdziesz tutaj.