Terminarz

Terminarz kursów i szkoleń

Organizuj swój czas dzięki naszemu niezawodnemu Terminarzowi
- zapisuj wydarzenia, spotkania i ważne daty.

Czytaj dalej...

Terminarz szkoleń fizjoterapeutycznych

Dobra organizacja czasu jest zdecydowaną podstawą pracy fizjoterapeuty. Trzeba ją stosować na co dzień, aby gabinet mógł płynnie przyjmować kolejnych pacjentów. Jednak to nie jedyna sytuacja, w której plan dnia powinien zostać zaplanowany z góry.

Jeśli chcesz regularnie brać udział w kursach fizjoterapeutycznych, skorzystaj ze specjalnego terminarza szkoleń. Wszystkie propozycje zajęć zostały zgromadzone w jednym miejscu, dzięki czemu zawsze możesz mieć do nich dostęp. Terminarz kursów publikujemy z dużym wyprzedzeniem, co ułatwia ułożenie grafiku na kolejne miesiące. Zachęcamy do umieszczenia w nim przynajmniej jednego kursu fizjoterapeutycznego, z którego można wynieść masę wiedzy specjalistycznej.

W ramach szkoleń uczestnicy nie tylko poznają zagadnienia czysto teoretyczne. Przede wszystkim prezentowane są im aspekty praktyczne, w tym różne techniki, a także otrzymują szansę ich przećwiczenia. To zdecydowanie najlepszy model kształcenia dla praktyków, którzy chcą produktywnie wykorzystać swój czas.

Terminarz kursów - manipulacje HVLA

Niektóre pozycje cieszą się szczególną popularnością w terminarzu szkoleń. Manipulacje HVLA, bo to o nie chodzi, coraz częściej uznawane są za jedne z najskuteczniejszych technik fizjoterapeutycznych. Mają na celu poprawę zakresu ruchu, a także zmniejszenie bólu w stawach i tkankach miękkich. W tej metodzie wykonuje się szybki, krótki ruch o niskiej amplitudzie na pojedynczym segmencie stawowym pacjenta. Musi on być niezwykle precyzyjny, co podkreślamy w trakcie szkolenia.

Kursanci dowiadują się, jak wieloetapowa jest procedura manipulacji HLVA. Na samym początku specjalista musi dokonać dokładnej oceny biomechanicznej w celu zidentyfikowania zakresu ograniczenia ruchu, asymetrii czy ewentualnych dysfunkcji w stawach. Po rozpoznaniu problemu można przejść do części praktycznej, mającej na celu eliminację ograniczeń ruchu w danym obszarze. Nowoczesna technika może być stosowana w różnych obszarach ciała, w tym w kręgosłupie, stawach biodrowym, barkowym czy skokowym.

Aktualny terminarz szkoleń - manipulacje HVLA

Manipulacje HVLA są zazwyczaj stosowane wtedy, gdy inne metody terapeutyczne nie przynoszą oczekiwanych efektów, jeśli chodzi o przywrócenie pełnego zakresu ruchu. Nowoczesna technika wykorzystuje odpowiednio dobraną siłę w celu wywołania ruchu w stawie, co pozwala na rozluźnienie tkanki okołostawowej i zwiększenie zakresu ruchu.

Manipulacje HVLA są bezpieczne tylko wtedy, gdy ich wykonaniem zajmuje się profesjonalista. W przypadku każdego pacjenta fizjoterapeuta może pracować w ten sposób jedynie wtedy, gdy potrafi precyzyjnie ocenić sytuację i wdrożyć technikę do planu leczenia. Takie umiejętności zdobywa się wyłącznie na drodze odpowiedniego przeszkolenia, w ramach organizowanych przez nas spotkań, wyszczególnionych w terminarzu kursów. Manipulacje HVLA nie bez powodu są tak popularne - wielokrotnie bowiem potwierdzono ich skuteczność.

Nasza oferta szkoleniowa pozwala zapoznać się z techniką bliżej, aby następnie wykorzystywać ją w ramach własnej praktyki zawodowej.

Terminarz kursów dostępnych w naszej ofercie

Terminarz szkoleń pozwala na zaplanowanie swojej edukacji z wyprzedzeniem. Potencjalni kursanci mogą więc zarezerwować sobie czas na uczestnictwo w kursach, co jest niezwykle ważne przy napiętym grafiku. Ponadto już na bazie samego terminarza można sprawdzić, jakie szkolenia są w danym czasie dostępne dla fizjoterapeutów. Pozwala to na śledzenie najnowszych wydarzeń w tej branży.

Terminarz kursów ułatwia zapoznanie się z różnorodną ofertą szkoleń - na bazie zebranych w ten sposób informacji możesz wybrać te wydarzenia, które w największym stopniu odpowiadają Twojej specjalizacji i poziomowi zaawansowania. Ukierunkowane doskonalenie posiadanych umiejętności jest najlepszą, a zarazem najbardziej efektywną formą rozwoju.