Kursy

Kursy

Ucz się bezpośrednio od najlepszych dzięki naszym kursom stacjonarnym.

Czytaj dalej...

Każdego roku coraz więcej osób uskarża się na problemy z kręgosłupem. Nie jest to jednak zaskoczeniem - ludzie prowadzą w dużej mierze siedzący tryb życia: siedzą w pracy, w domu, w podróży - przez cały czas, nie rekompensując dostatecznie tego czasu uprawianiem sportu czy chociażby spacerami. Wspomniane problemy z kręgosłupem mogą objawiać się na naprawdę rozmaite sposoby - poprzez występowanie bólu miejscowego, problemów z poruszaniem się, a nawet pojawienie się tzw. restrykcji, czyli blokady stawów uniemożliwiającej normalne funkcjonowanie.

Na szczęście specjaliści z całego świata nieustannie pracują nad rozmaitymi metodami niesienia pomocy, a owocem ich działań są m.in. manipulacje HVLA. Czym w zasadzie są wspomniane manipulacje? Na tej podstronie w naszej witrynie znajdziesz odpowiedzi na to i wiele innych pytań związanych z kursami HVLA, jak i samą terapią.

Manipulacje HVLA - co to takiego?

Zanim przejdziemy do opisu kursu HVLA, warto najpierw zapoznać się z samymi manipulacjami HVLA. Jak wyraźnie widać, termin HVLA jest skrótowcem, pełna jego nazwa to High Velocity - Low Amplitude, co w tłumaczeniu na język polski oznacza wysoką prędkość i niską amplitudę.

Za tym tajemniczym nazewnictwem manipulacji HVLA kryje się cały zbiór technik manipulacji krótkodźwigniowych, wywodzących się z dziedziny powszechnie znanej jako osteopatia. W dużym uproszczeniu są to specjalne techniki, za pomocą których uwalnia się „przyblokowane” stawy, przywracając im pełną sprawność.

Nazwa technik pochodzi od sposobu ich wykonywania - fizjoterapeuta lub osteopata wykonuje bardzo szybki, ale zarazem krótki ruch, który odblokowuje dany staw. W zdecydowanej większości przypadków HVLA stosuje się do zablokowanych odcinków kręgosłupa na różnej wysokości.

Kurs - manipulacje HVLA

Oferowany przez nas kurs na manipulacje HVLA podzielony jest na dwa moduły główne, z czego każdy z nich ma swoje osobne, mniejsze podmoduły. Łączny czas trwania szkolenia to 64 godziny.

W trakcie zajęć kursu manipulacji HVLA terapeuci ruchowi zapoznają się z prawidłowymi sposobami przeprowadzania manipulacji stawów kręgosłupa oraz obwodowych, a także zdobywają wiedzę dotyczącą m.in. zasadności wykonywanych technik. Te informacje uzupełnione są o naukę przeprowadzania wywiadu z pacjentem i oceny jego stanu. Warto zaznaczyć, że to jedynie kilka elementów całego kursu, który jest znacznie bardziej rozbudowany. Całościowy kurs HVLA to wyraz kompleksowego podejścia do opieki nad pacjentem, który odczuwa trudności w życiu codziennym spowodowane ograniczeniem mobilności.

Komu przyda się kurs obejmujący manipulacje HVLA?

Taki kurs HVLA to świetna okazja do rozwoju dla wszystkich osób zajmujących się terapią ruchową na różne sposoby, a więc dla fizjoterapeutów, osteopatów czy rehabilitantów. Dzięki niemu specjaliści zwiększają swoje kompetencje oraz mogą wzbogacić nie tylko swoje doświadczenie, ale także ofertę realizowanych usług i terapii. Widać więc wyraźnie, że jest to bardzo wartościowe szkolenie, które przynosi sporo korzyści. Kurs manipulacji HVLA pozwala dużo lepiej zrozumieć, w jaki sposób holistycznie podchodzić do problemów pojawiających się podczas rehabilitacji czy fizjoterapii.

Kurs HVLA - dlaczego warto?

Szkolenia to rozwój, a rozwijać się warto zawsze, jeśli tylko istnieje taka sposobność. Kurs HVLA otworzy przed specjalistą wiele nowych możliwości i pozwoli pomagać większej liczbie osób, co również ma ogromne znaczenie. Co również istotne - skorzystanie z tej opcji nie jest u nas specjalnie drogie. Za około 2500 złotych można odbyć pełne szkolenie z zakresu manipulacji HVLA na pierwszym lub drugim poziomie.

Kurs, manipulacje HVLA - nauka pod okiem najlepszych specjalistów

Zajmujemy się prowadzeniem szkoleń z HVLA i nie tylko już od długiego czasu. Posiadamy wiedzę oraz doświadczenie, a jednocześnie cały czas staramy się rozwijać, żeby spełniać wymagania klientów. Dzięki organizowanym przez nas szkoleniom każdy fizjoterapeuta ma szansę rozszerzyć swoje możliwości i zyskać zupełnie nowe umiejętności z zakresu manipulacji HVLA, które będą potem bardzo przydatne w jego codziennej pracy.

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do kontaktu w celu omówienia detali związanych z zajęciami oraz dokonania zapisu. W trakcie rozmowy nasi specjaliści z chęcią udzielą wyczerpujących odpowiedzi na pytania dotyczące kursu HVLA i innych prowadzonych przez nas szkoleń dla fizjoterapeutów.

Kurs manipulacji HVLA - dlaczego warto?

Wybór naszego kursu HVLA to decyzja o inwestycji w profesjonalny rozwój i poszerzenie zakresu umiejętności terapeutycznych. Nasze szkolenie wyróżnia się przede wszystkim praktycznym podejściem do nauki, co pozwala kursantom na szybkie przyswojenie nowych technik, a następnie ich efektywne zastosowanie w codziennej praktyce. W ramach kursu manipulacji HVLA kładziemy szczególny nacisk na naukę poprzez doświadczenie. To gwarantuje, że każdy uczestnik opuści szkolenie z pełną gotowością do stosowania zaprezentowanych technik w swoim gabinecie.

Zobacz terminarz