Dofinansowanie

KFS – Krajowy Fundusz Szkoleniowy

Dofinansowania z Urzędu Pracy. Pomożemy Ci wypełnić wszystkie dokumenty ✅

Krajowy Fundusz Szkoleniowy to nic innego, jak źródło dofinansowania z Urzędu Pracy przeznaczone na różnego rodzaju kursy i szkolenia. KFS stanowi wydzieloną część Funduszu Pracy, która oferuje środki w celu sfinansowania kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy. Co ważne, musi być ono podjęte z inicjatywy lub też za zgodą zatrudniającego.

Mając świadomość, jak ważne jest poszerzanie kwalifikacji pracowników, a zwłaszcza w ramach służby zdrowia, oferujemy pracodawcom pomoc w zakresie ubiegania się o fundusze z KFS.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego?

O dofinansowanie z KFS może ubiegać się każde przedsiębiorstwo (mikro, małe, średnie, duże), które zatrudnia min. 1 osobę na umowę o pracę niezależnie od etatu i każdy zatrudniony na umowę o pracę.

Jak przebiega procedura składania wniosku?

  1. Wybierz szkolenie z naszej oferty, które chcesz zrealizować.
  2. Udaj się do właściwego Urzędu Pracy odpowiedniego dla siedziby pracodawcy lub miejsca prowadzenia działalności, aby zweryfikować terminy składania wniosków. Pobierz ze strony internetowej danego Urzędu Pracy wymagane dokumenty do uzupełnienia.
  3. Pobierz z naszej strony wymagane przez Urząd pliki (wpis do RIS, wzór certyfikatu, program szkolenia).
  4. Uzupełnij dokumenty i złóż w Urzędzie. Pomagamy uzupełnić wniosek w punkcie „dla realizatora kształcenia”. W razie potrzeby skontaktuj się z nami na e-mail: kontakt@acromion.pl
  5. Zarezerwuj miejsce na wybranym szkoleniu. W tym celu w trakcie składania zamówienia przez naszą stronę internetową zaznacz opcję „dofinansowanie KFS” w rubryce formy płatności.
  6. Po otrzymaniu decyzji z Urzędu Pracy niezwłocznie poinformuj nas o niej!
  7. Jeśli decyzja jest pozytywna, podpiszemy umowę na realizację szkolenia.

Rozliczenie za szkolenie następuje według wytycznych danego Urzędu Pracy. Fakturę możemy wystawić maksymalnie 30 dni przed szkoleniem lub po zakończeniu szkolenia.

Krajowy Fundusz Szkoleniowy — dofinansowanie na rozwój

Dynamicznie zmieniająca się gospodarka wymaga ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji. Z tego też powodu konieczne jest zadbanie o to, aby pracownicy na bieżąco poszerzali swoją wiedzę. Aby móc w łatwy sposób skorzystać ze szkoleń, które znajdują się w ofercie naszej firmy, warto postarać się o otrzymanie dodatkowych środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Nasz doświadczony zespół pomoże z wszelkimi formalnościami w taki sposób, aby każdy pracodawca miał szansę otrzymać korzystną ofertę na dofinansowanie zajęć dla swoich pracowników.

Istotą Krajowego Funduszu Szkoleniowego jest to, aby zapobiec utracie zatrudnienia z powodu posiadania zbyt niskich kompetencji w stosunku do zmieniających się na rynku wymagań. Jednak KFS to również nieocenione wsparcie dla każdego pracodawcy, który pragnie podnieść umiejętności swojego zespołu z własnej inicjatywy. To doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorcy chcącego przekwalifikować, zaktualizować czy też uzupełnić wiedzę pracowników.

Dofinansowanie, Krajowy Fundusz Szkoleniowy — profesjonalne wsparcie

Ubieganie się o dofinansowanie w ramach KFS może przysporzyć niektórym przedsiębiorcom kłopotów. Nic jednak straconego - wystarczy skorzystać z profesjonalnego wsparcia specjalistów. Nasi pracownicy posiadają niezbędną wiedzę oraz kwalifikacje, które pozwalają na zapewnienie doradztwa i odpowiedzi na wszystkie pytania, jakie mogą dręczyć przedsiębiorców.

Co bardzo ważne, KFS to niezwykle uniwersalne rozwiązanie. Mogą z niego skorzystać zarówno pracownicy zatrudnieni w firmie na umowę o pracę, jak i sami pracodawcy. Należy jednak pamiętać, że co roku zmianie ulegają kryteria dla osób, które starają się o dofinansowanie. Jednym z nich jest między innymi wiek.

Aby zapewnić sobie możliwie największe szanse na pozytywne rozpatrzenie prośby, warto zwrócić się do naszych profesjonalistów, którzy na bieżąco śledzą wszelkie nowinki i zmiany w przepisach. Dzięki temu pracodawca może mieć pewność, że otrzyma odpowiednio przygotowany wniosek przez jednego z doradców.

KFS (Krajowy Fundusz Szkoleniowy) — profesjonalne wsparcie

Przedsiębiorca, który pragnie otrzymać dofinansowanie w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego, prosimy o kontakt telefoniczny +48 692 593 856.

Nasi doradcy pomogą na każdym etapie - od przygotowania wniosku, aż po interpretowanie decyzji. Pracodawca może więc liczyć na kompleksową obsługę i najwyższą jakość wsparcia.

Plik do pobrania